Aracınızın markası ya da modeli ne olursa olsun mutlaka bakıma ihtiyacı vardır. Sağlığımıza dikkat ettiğimiz kadar araçlarımıza da dikkat etmeli ve özen göstermeliyiz.

Aracınızın parçalarının belli bir ömrü bulunmaktadır.Ve bu parçaların zamanı geldiğinde yeni bir parça ile değişim yapılması gerekir.Orijinak yedek parça kullanımına özen göstermeniz aracınızın kullanım ömrğne katkı sağlar.

Kimi zaman aracın verdiği tepkilerden bir sorun olduğu anlaşılabilir. Fakat ani bir arızalanma ve bu arızalanmanın yol açacağı kazadan dolayı yaşanacak maddi ve manevi kayıplar çok fazla olabilir. Dolayısı ile genellikle 10 bin ila 15 bin km’de bir aracın servisine gösterilmesi gerekir. 

Periyodik Bakım Yaptırmamanın Olumsuz Etkileri
 

 • Araçlarınıza periyodik bakım yaptırılmazsa aracın kullanıım ömrü kısalır. Daha kısa sürede bozulan araç görevini tam olarak yerine getirmemeye başlar. Büyük bütçelerle aldığınız aracınızı yeterli süre kullanamazsınız.
   
 • Araçlarınızın periyodik bakımlarını yaptırmadığınızda aracınızın performansı düşer.
   
 • Bakımlarınızı zamanında yaptırmamanız araçlarınızda yakıt tüketimini artırır.Araç sahipleri olarak en dikkat edilen noktaların başında gelen bir araçlarınızın ne kadar yakıt tüketimi yaptığıdır.Yakıt tüketimi fazla olan bakımsız araçlarınız bütçenize de zarar verir.
   
 • Aracınızdan kaynaklı kazalar yaşamamak için araç bakımını zamanında yaptırmanız daha büyük hasarlardan kaçınmanızı da sağlar.

Galeri

 • 8480-arac-bakimi-onemli-midir.jpg